Aktualności
18 kwietnia 2017

JVC DLA-RS420 TEST projektora 2017 z 4K / eshift i HDR na portalu HDTVPolska.com

 

 

Projektory JVC wzięliśmy pod lupę po raz pierwszy w ubiegłym roku. Jakość ich obrazu przerosła nasze oczekiwania. Modele takie jak DLA-RS400, czy DLA-RS500 ustanowiły wyznacznik w dziedzinie kontrastu, oraz, jak się później okazało, jakości oddania materiału Ultra HD. Nadszedł nowy rok, a wraz z nim nowe modele projektorów. Producent postanowił odświeżyć całą serię, dodając cyfrę „2” na drugiej pozycji. Zamiast RS600, mamy więc RS620. Następcą RS500 został RS520. W dniu dzisiejszym trafi pod lupę najtańszy z modeli – RS420, a więc potomek RS400. Wszystkie modele JVC Reference Series są urządzeniami klasy High End, które wymagają wysokiej jakości obsługi zarówno przed jak i posprzedażnej, a także profesjonalnej kalibracji.

 

Z tego względu linia profesjonalna, tak zwane RS-y, są sprzedawane wyłącznie przez salony wideo specjalizujące się w sprzedaży i instalacji projektorów do kina domowego. Producent dąży do tego, aby linia Pro była bezkonkurencyjna nie tylko jeśli chodzi o jakość obrazu i design, ale także aby poziom obsługi przed i posprzedażnej był jak najwyższy. W konsekwencji jeśli zdecydujemy się na któryś z projektorów klasy Reference mamy zyskać na kilku polach:

 

Jakość obrazu:

  • Projektor w technologii D-ILA z technologią 4K e-shift4 wyposażony w wejścia HDMI 2.0a HDCP 2.2 z pełną obsługą UltraHD 4K60P 4:4:4 oraz HDR
  • Wysoki kontrast naturalny wynikający z zastosowanej technologii, dodatkowo dynamiczna przysłona działająca na „samych krańcach”
  • Upłynniacz ruchu działający również w 4K
  • Ręcznie selekcjonowane i indywidualnie testowane komponenty (w najwyższych modelach RS) – wysokiej jakości optyka, selekcjonowane panele D-ILA
  • Pamięć obiektywu umożliwiająca zastosowanie ekranu w formacie kinowym 2,35:1

 

 

Wygląd:

  • Projektory JVC Reference Series są jednymi z najładniejszych projektorów na rynku. Złote elementy wykończeniowe podkreślają high-endowy charakter urządzenia i sprawiają, że projektor zwyczajnie się podoba.

 

 

Wsparcie klienta:

  • Profesjonalne wsparcie przy doborze sprzętu minimalizujące ryzyko nieodpowiedniego doboru sprzętu do warunków pomieszczenia
  • Fachową instalację
  • Szybką pomoc w przypadku awarii. Przedstawiciel producenta deklaruje posiadanie lamp do wszystkich modeli projektorów do 3 generacji wstecz w celu maksymalnego skrócenia czasu reakcji!

 

Jak więc widać już tylko z tych powodów warto szerzej zainteresować się modelami RS. A zatem zaczynamy!

 


Czytaj dalej