Pamięć obiektywu umożliwiająca zastosowanie ekranu w formacie kinowym
Większość ciekawych filmów w przeciągu ostatnich miesięcy została wydana w formacie kinowym. Co więcej obraz z jakim spotykamy się w kinach jest bardziej naturalny dla naszych oczu, a ekran w formacie 2,35:1 zwyczajnie lepiej się prezentuje w pomieszczeniu kina domowego. W projektorach JVC ostrość, powiększenie i przesunięcie obiektywu mogą być zapamiętane dla treści video wyświetlanych w różnych formatach i łatwo przełączane między sobą. Teraz możesz cieszyć się naprawdę panoramicznym obrazem.
Tryb Instalacyjny - Nowość 2019
Pośród funkcji DLA-RS3000 znaleźć można nowy tryb instalacyjny, który zapamiętuje i wczytuje do 10 pozycji obrazu dz uwzględnieniem różnych ustawień. Możemy zapamiętać a potem przywołać z pamięci takie ustawienia jak:
- przywołana wyżej pamięć obiektywu z uwzględnieniem ostrości, zoomu optycznego i pozycji lens-shift
- zbieżność paneli D-ILA 4K względem siebie
- maskowanie ekranu, tryb anamorficzny, dostosowanie ustawień do powierzchni projekcyjnej konretnego producenta
- sposobu instalacji projektora, korekcji Keystone czy korekcja krzywizny.
Bardzo duża elastyczność montażu projektora
Projektory JVC pozwalają na instalację nawet w trudnych technicznie pomieszczeniach. Posiadają dwukrotny zoom optyczny z elektryczną regulacją powiększenia, ostrości i przesunięcia obiektywu w zakresie ±80% w pionie oraz ±34% w poziomie. Obraz o przekątnej 100 cali możemy osiągnąć z odległości od 3 do 6,1 metra.
Anamorficzne skalowanie 4K
Nowy projektor Reference Series współpracuje z powszechnie dostępnymi na rynku obiektywami anamorficznymi (specjalny typ obiektywu zniekształcający obraz w jednym wymiarze przy użyciu optycznych elementów cylindrycznych lub pryzmatycznych). Posiada również nowy tryb skalowania, zoptymalizowany pod natywną rozdzielczość 4096x2160 (17:9) właściwą dla mechanizmu D-ILA.
Kompatybilność ze standardem Control4 SDDP
Nowy model projektora JVC DLA-RS1000 - podobnie jak poprzednicy - jest kompatybilny z protokołem Simple Device Discovery Protocol (SDDP) o który oparty jest system sterownia Control4. W momencie gdy do systemu Control4 dodane zostanie urządzenie kompatybilne z protokołem SDDP, jest ono automatycznie rozpoznawane; automatycznie dodawane są niezbędne sterowniki projektora umożliwiające zewnętrzną kontrolę urządzeniem.*1
* wymaga zastosowania zewnętrznego kontrolera oraz aplikacji.
Łatwy w obsłudze pilot
Nowy pilot zdalnego sterowania z dedykowanymi przyciskami do regulacji obrazu 3D, pamięci obiektywu, wyboru wejścia czy trybu wyświetlania obrazu zapewnia wyjątkową funkcjonalność. Przyciski są automatycznie podświetlane umożliwiając bezproblemową obsługę nawet w ciemnym pomieszczeniu.
Rozbudowany terminal wejść / wyjść
Do dyspozycji użytkownika są 2 wejścia HDMi z obsługą 3D, a także terminal LAN do zdalnej obsługi i wgrywania nowego firmware’u i konfiguracji oraz gniazdo triggera do podłączenia obiektywu anamorficznego lub sterowania ekranem.