JVC DLA-RS3200

Magia prawdziwego kina


JVC DLA-RS3200

DLA-RS3200 to wysokiej klasy projektor laserowy który ma szereg cech wyróżniających go od przystępnego cenowo modelu DLA-RS2100. Poza wyższą jasnością 2700 lumenów oraz ponad dwukrotnie wyższym kontrastem statycznym wynoszącym tutaj 100.000:1 projektor wyposażony jest w filtr kinowy zapewniający pokrycie palety barw DCI-P3. Dodatkowo w modelu zastosowano ulepszony system e-shiftX oraz układ optyczny, który znacznie poprawia kontrast i jakość obrazu poprzez tłumienie niepożądanych wiązek światła. Projektor ma także szereg ulepszeń w stosunku do swojego poprzedniego DLA-RS3100

Technologia D-ILA 4K trzeciej generacji - Upgrade

 

Projektory JVC DLA-RS3200 cechuje natywna rozdzielczość 4K, która dostarcza niesamowicie ostrych obrazów. Są tak szczegółowe i gładkie, że trudno uwierzyćwłasnym oczom. Sercem projektorów są 3 panele D-ILA  będące najlepszą technologią wyświetlania obrazu wśród wszystkich dostępnych obecnie na rynku. JVCKenwood stale pracuję nad jej dalszym ulepszaniem. Trzecia generacja 0,69-calowych paneli D-ILA poprawiła kontrolę wyrównania kryształów ciekłych i zwiększyła płaskość pikseli obrazu, oferując 1,25-krotnie wyższy natywny współczynnik kontrastu w porównaniu z panelami drugiej generacji. Dodatkowo, ulepszenia w procesie produkcji paneli poskutkowały poprawą jednolitości obrazu na ekranie i zwiększoną jakością obrazu.
Technologia D-ILA zapewnia plastykę i głębię obrazu niespotykaną u konkurencji.

 

 

 

Niezrównany poziom czerni i wysoka luminancja zapewniają obrazy pełne realizmu

Nowe projektory JVC Reference Series oferują najwyższy w branży natywny kontrast dzięki panelom D-ILA Gen3 o przekątnej 0,69 cala 4K i silnikowi optycznemu z siatką drucianą (Wire-grid optical engine) do zarządzania polaryzacją światła. W połączeniu z dynamiczną kontrolą światła laserowego, która analizuje sygnał wideo i automatycznie steruje ilością wychodzącego światła laserowego, możliwe jest osiągnięcie dynamicznego poziomu kontrastu ∞:1 (nieskończoność do 1) w scenach z całkowitą czernią przez całkowite wyłączenie źródła światła. W rezultacie można uzyskać obrazy pełne realizmu, bliższe percepcji ludzkiej. Ponadto nowy algorytm umożliwia bardziej precyzyjną kontrolę lasera, dostosowując się do preferencji użytkownika.

 

DLA-RS3200_DLA-RS4200_better_contrast

 

 

  Wyjątkowa jasność i żywotność dzięki laserowi BLU-Escent - Upgrade

 

 

 

Istotnym aspektem projektorów jest źródło światła. Seria DLA-RS wykorzystuje oryginalne laserowe źródło światła JVC "BLU-Escent Laser", aby osiągnąć wyjątkową szczytową jasność 3 300 lumenów w modelu DLA-RS4200 i 2 700 lumenów w modelu RS3200, przy czym ich żywotność wynosi 20 000 godzin. W porównaniu do pierwszej generacji projektorów laserowych (DLA-Z1), jasność projektorów na jednostkę efektywnej mocy poprawiła się 1,9-krotnie, co w efekcie przyczynia się również do oszczędności energii dzięki lepszej efektywności energetycznej.

 

 

 


Blu-escent_laser

 

Kontrola jasności w 101 krokach

Laser BLU-Escent może precyzyjnie regulować luminancję w zależności od otoczenia i preferencji, korzystając z kontroli źródła światła za pomocą suwaka. dostępnych jest łącznie 101 (0–100) stopni kontroli luminancji, które można wykorzystać do precyzyjnej regulacji docelowej luminancji w otoczeniu i na ekranie.

101_level_luminance_adjustment_dla-rs3200_dla-rs4200

 

Obsługa sygnału 8192x4096 dzięki technologii 8K e-shiftX Gen2

 

Opatentowana przez JVC technologia 8K/e-shiftX, będąca połączeniem „technologii e-shift” – technologii wyświetlania o wysokiej rozdzielczości, która podwaja rozdzielczość poprzez przesuwanie piksela o 0,5 piksela w czterech kierunkach w górę, w dół, w lewo i w prawo – oraz 0,69-calowe natywne panele 4K D-ILA uległa znacznemu ulepszeniu w porównaniu z poprzednią generacją generacją 8K/e-shiftX. Najnowsza wersja zawiera najnowszy silnik skalowania 8K firmy JVC, który drastycznie poprawia ostrość i szczegółowość obrazu w szerokim zakresie treści, w tym źródeł 8K (8192 x 4320 pikseli).

 

 

rozdzielczość 8K JVC


Wejścia HDMI 2.1 48Gbps - obsługa 8K60p i 4K120pDLA-RS3200 Low Latency

 

Projektor JVC DLA-RS3200, jest wyposażony w 2 wejścia HDMI w najnowszym standardzie 2.1 z HDCP 2.3 zdolne do wyświetlania obrazów z przepustowością 48Gbps w rozdzielczości 8K 60klatek na sekundę. W projektorach zastosowano najnowocześniejszy technologicznie przetwornik LSI (Large Scale Integrated) umożliwiający przetwarzanie ogromnej ilości danych natychmiastowo i bezbłędnie z wejścia HDMI do przetwornika D-ILA. Dodatkowo, użycie wejścia 4K120p z trybem niskiego opóźnienia (Low Latency Mode) poprawia reakcję na szybkie operacje gracza, co czyni go super rozwiązaniem do wyświetlania gier w wysokiej liczbie klatek na sekundę na dużych ekranach.


 

 DLA_RS3200 8K resolution

 

 

Display Mastering Luminance (DML) dla jeszcze lepszego HDR - Nowość


Metadane DLA-RS3200

Metadane DML (Max Display Mastering Luminance), które reprezentują poziom nitów monitora profesjonalnego użytego do gradacji filmu zgodnie ze standardami reżysera, są wykorzystywane do ustawienia zakresu dynamicznego tytułu dla lepszego mapowania tonów HDR. W serii DLA-RS4200/RS3200, zarówno wartości DML, jak i MaxCLL są używane do ustawienia charakterystyki poziomów HDR. 

 

 

 obiektyw DLA-S3200

Wysokiej jakości szklany obiektyw

 

 

 

Projektor JVC DLA-R3200 wyposażony jest w 65-milimetrowy obiektyw złożony z siedemnastu całkowicie szklanych elementów w 15 grupach i całkowicie aluminiowym tubusem. Pozwala to osiągnąć wysokiej jakości niezwykle ostry obraz na całej powierzchni ekranu.


 

 


 

Algorytm Multi Pixel Control poprawiający ostrość obrazu

 

By jeszcze bardziej poprawić reprodukcję materiału 8K, JVC zastosowało samplowanie każdego piksela z sygnału 4K, by dostarczyć płynne, wiernie oddane obrazy. Algorytm MPC obsługuje pełny sygnał 8K w 60 klatkach oraz 4K w 120 klatkach (4:4:4).

 

 

 

 

 

 

Wysoki kontrast naturalny i dynamiczny

 

Panel D-ILA 4K oraz układ optyczny zapewniają kontrast naturalny wyższy niż 100,000:1. Ponadto w połączeniu z dynamiczną kontrolą źródła światła BLU-Escent projektor może osiągnąć zdumiewający kontrast dynamiczny ∞ (nieskończoność) :1.  

 

 

 

Jasność 2700 lumenów - Upgrade

 

Nowy projektor D-ILA JVC DLA-R3200 osiąga zdumiewającą jasność 2700 lumenów za pomocą laserowego źródła światła. Żywe, szczegółowe materiały 4K mogą być dzięki temu wyświetlane nawet w środowiskach nie do końca przystosowanych do oglądania wysokiej jakości obrazu, takich jak pokoje dzienne czy salony, gdzie nie jest możliwe zupełne ograniczenie światła zewnętrznego.

 


Optyka o ultrawysokim kontraście

 

Nowy układ optyczny z ultra wysokim kontrastem zastosowany w projektorze DLA-RS3200 przyczynił się do osiągnięcia jasności optycznej wynoszącej aż 2700 lumenów. Nowy układ optyczny radykalnie poprawił również jakość obrazu dzięki dokładnemu tłumieniu niepotrzebnych wiązek światła wydostających się przez obiektyw w kierunku ekranu projekcyjnego.

 

Szersze pokrycie palety barw dzięki filtrowi kinowemu

Zastosowanie laserowego źródła światła i filtrów kinowych umożliwia uzyskanie szerokiej palety barw odpowiadającej DCI-P3, nie wspominając o BT.709. Kiedy na projektorze DLA-RS4200 lub RS3200 wyświetlana jest zawartość HDR możliwe jest bogate odwzorowanie kolorów, takich jak gradacje nieba i oceanu, kontrast czerwonych róż czy rząd świeżych zielonych drzew.

 

filtr kinowy JVC DLA-RS3200 DLA-RS4200

 

2 mapowania tonalne: HDR10 z Frame Adapt HDR Gen2 i HDR10+ Upgrade

 

HDR (High Dynamic Range) zdecydowanie zwiększa siłę ekspresji obrazów. Nowe modele JVC Reference doskonale radzą sobie z reprodukcją materiału wideo HDR bogatego w rozszerzone zakresy jasności, szeroką gamę kolorów BT.2020 i 10-bitową gradację. Projektory obsługują popularne formaty HDR, w tym HDR10 dla Blu-ray i transmisji strumieniowych, HLG dla kanałów telewizyjnych oraz najnowszy format sygnału HDR10+ z obsługa dynamicznych metadanych.

 HDR i HDR10+

Projektory JVC są kompatybilne z dwoma dynamicznymi rodzajami mapowań tonalnych: Frame Adapt HDR i HDR10+.

HDR10+

 

 

 

W standardzie HDR10, podstawowym dla odtwarzania treści HDR, dostępne są tylko dwie informacje: MaxCLL, który reprezentuje maksymalną jasność treści, oraz MaxFALL, który reprezentuje średnią maksymalną jasność. Natomiast w HDR10+ informacja o jasności każdej sceny jest osadzona w treści jako metadane, co pozwala na mapowanie tonów specyficznych dla każdej sceny i wierne odtwarzanie obrazu HDR zamierzonego przez twórcę.

 

 

 

Funkcja Frame Adapt HDR, która wykorzystuje opatentowany algorytm do natychmiastowej analizy maksymalnej jasności dowolnej treści HDR10 na podstawie sceny lub klatki i wykonywania w czasie rzeczywistym mapowania tonów do optymalnego zakresu dynamicznego dla projekcji wideo, ewoluowała do drugiej generacji (Gen2). Algorytm mapowania tonów został na przedefiniowany nowo, aby osiągnąć obrazy HDR o jeszcze wyższej rozdzielczości. Ponadto, opatentowany algorytm wyboru krzywej tonalnej został również ulepszony, aby odtwarzać obrazy HDR, które są jaśniejsze, bardziej kolorowe i mają szerszy zakres dynamiczny.

 

Frane Adapt HDR Gen2 DLA-RS3200 DLA-RS4200

 

Głębsze czernie dla jeszcze bogatszej gradacji

Do Frame Adapt HDR została dodana nowa funkcja Deep Black a wraz z nią nowy algorytm mający na celu dalsze przyciemnienie tonów w ciemnych obszarach, aby uzyskać bardziej realistyczną czerń. Funkcja ta maksymalizuje zakres dynamiki nowych generacji urządzeń 4K D-ILA i dostarcza obrazy z większym kontrastem niż kiedykolwiek wcześniej. Sceny z jasnymi i ciemnymi odcieniami, takie jak nocne krajobrazy, mogą być wyświetlane z większym realizmem.

Deep Black Function

 

 

 

Nowy tryb Vivid Mode wyświetlania dla treści SDR

 

Aby odtworzyć treści SDR o wąskim zakresie dynamicznym w bardziej nasyconych kolorach, konwencjonalny tryb Natural został ulepszony do nowego trybu „Vivid”. Ten tryb doskonale nadaje się do wyświetlania animowanych materiałów SDR, które są popularne w treściach strumieniowych, oraz do gier komputerowych, zapewniając większą żywiołowość.

Vivid Mode DLA-RS3200 DLA-RS4200


Technologie Clear Motion Drive oraz Motion Enhance poprawiające płynność ruchu

 

W DLA-RS3200 poprawiono technologię interpolacji ruchu Clear Motion Drive dostosowując ją do natywnyh paneli 4K. Zapewniło to wyświetlanie dynamicznych obrazów płynnie i bez rozmyć zarówno przy projekcji obrazów FullHD, 4K jak i o pełnej rozdzielczości 4K@120Hz 4:4:4. Zaimplementowano też technologię Motion Enhance, zapewniającą jeszcze większą czystość obrazów w ruchu.

 

Clear_Motion_Drive

Tryb Low Latency znacznie redukujący opóźnienie klatek podczas grania

 

Dostępność nowych zaawansowanych technologicznie konsol do gier, przyczyniła się do rozwoju gier 4K/HDR10+. Nowy model JVC DLA-RS3200 oferuje tryb niskiego opóźnienia, który zapewnia znaczącą redukcję opóźnienia klatek i pozwala cieszyć się małym input lagiem w grach komputerowych. Low Latency poprawia przetwarzanie sygnałów o wysokiej przepustowości takich jak 4K10bit, 12bit itd., bezpośrednio, bez kompresji, w celu zachowania jakości oryginału. Poprawia też jakość obrazu i przyspiesza procesy, co ma znaczny wpływ na redukcję opóźnienia klatek podczas grania w gry.

 

Dodatkowo dzięki temu, że projektory obsługują sygnały 4K120p, opóźnienie jest minimalne, co sprawia, że idealnie nadają się do wyświetlania na dużym ekranie gier o wysokiej częstotliwości odświeżania. Co więcej, tryb niskiej latencji zmniejsza opóźnienia w wyświetlaniu sygnałów PC i gier, a także poprawia czas reakcji na szybkie działania użytkowników

 

 

 

 

Certyfikat ISF  

 

Nowe projektory JVC DLA-RS3200 posiadają certyfikat ISF ccc®, który gwarantuje możliwość dokonania perfekcyjnej kalibracji przez wykwalifikowanego kalibratora. Projektor posiada możliwość bardzo precyzyjnej regulacji ustawień, a profesjonalna kalibracja zapewnia idealny obraz zgodny z intencjami reżysera, z uwzględnieniem parametrów ekranu projekcyjnego, warunków oświetleniowych i źródeł sygnału.

 logo ISF


Autokalibracja

 

Dzięki funkcji automatycznej kalibracji użytkownik może cieszyć się optymalnie ustawionymi parametrami obrazu bez względu na warunki instalacji takie jak lokalizacja projektora, pozycję zoomu czy ustawień lens-shift. Ponadto kalibracja jest doskonałym rozwiązaniem do kompensacji niewłaściwego balansu kolorów, który pojawia się w miarę upływu czasu użytkowania projektora.

 

*Funkcja kalibracji wymaga zastosowania opcjonalnego czujnika optycznego oraz dedykowanego oprogramowania a także komputera PC i kabla LAN.

Autokalibracja JVC REference Series

 

Theater Optimizer

Jasność ekranu projektora różni się w zależności od rozmiaru ekranu, wzmocnienia powierzchni projekcyjnej, częstotliwości użytkowania i ustawień. Projektory JVC inteligentnie dostosowują odwzorowanie tonalne, dzięki czemu treść może być oglądana z odpowiednią jasnością dzięki automatycznej analizie środowiska, w którym projektor jest używany. Wprowadzając rozmiar i wzmocnienie ekranu projektor uzyskuje informacje w Theater Optimizer dla trybu obrazu Frame Adapt HDR. Zapewnia to referencyjną jakość obrazu przy odpowiedniej jasności, odpowiedniej dla specyficznego środowiska kina domowego.

Theater Optimizer JVC Reference Series

 

Szerokie możliwości regulacji obrazuKalibracja_JVC_RS500

 

Szerokie możliwości ustawienia obrazu pozwalające zarówno na profesjonalną regulację kolorów (6-osiowy system regulacji barw), balansu bieli, gamma, jak i jasności czy kontrastu. Projektory JVC znane z możliwości osiągnięcia niemal perfekcyjnego obrazu referencyjnego po kalibracji. Dla mnie wymagających dostępna jest opcja automatycznej kalibracji.

Funkcja regulacji zbieżności barw

 

Zastosowana w projektorach funkcja korekcji położenia pikseli umożliwia regulację zbieżności barw z dokładnością do 1/16 piksela. Matryca jest podzielona na segmenty dające możliwość częściowej korekcji zbieżności aż w 121 punktach. Efektem jest czysty obraz bez odchyleń barw. 

 

Pamięć obiektywu umożliwiająca zastosowanie ekranu w formacie kinowym

 

Większość ciekawych filmów w przeciągu ostatnich miesięcy została wydana  w formacie kinowym. Co więcej obraz z jakim spotykamy się w kinach jest bardziej naturalny dla naszych oczu, a ekran w formacie 2,35:1 zwyczajnie lepiej się prezentuje w pomieszczeniu kina domowego. W projektorach JVC ostrość, powiększenie i przesunięcie obiektywu mogą być zapamiętane dla treści video wyświetlanych w różnych formatach i łatwo przełączane między sobą. Teraz możesz cieszyć się naprawdę panoramicznym obrazem.

 


Tryb Instalacyjny

 

Pośród funkcji DLA-RS3200 znaleźć można nowy tryb instalacyjny, który zapamiętuje i wczytuje do 10 pozycji obrazu dz uwzględnieniem różnych ustawień. Możemy zapamiętać a potem przywołać z pamięci takie ustawienia jak:

- przywołana wyżej pamięć obiektywu z uwzględnieniem ostrości, zoomu optycznego i pozycji lens-shift

- zbieżność paneli D-ILA 4K względem siebie

- maskowanie ekranu, tryb anamorficzny, dostosowanie ustawień do powierzchni projekcyjnej konkretnego producenta

- sposobu instalacji projektora, korekcji Keystone czy korekcja krzywizny.

 

 

Bardzo duża elastyczność montażu projektora

 

Projektory JVC pozwalają na instalację nawet w trudnych technicznie pomieszczeniach. Projektor JVC DLA-RS3200 posiada dwukrotny zoom optyczny z elektryczną regulacją powiększenia, ostrości i przesunięcia obiektywu w zakresie ±80% w pionie oraz ±34% w poziomie. Obraz o przekątnej 100 cali możemy osiągnąć z odległości od 3 do 6,1 metra.

 

Instalacja DLA-RS3200

 

Anamorficzne skalowanie 4K

 

Nowy projektor Reference Series współpracuje z powszechnie dostępnymi na rynku obiektywami anamorficznymi (specjalny typ obiektywu zniekształcający obraz w jednym wymiarze przy użyciu optycznych elementów cylindrycznych lub pryzmatycznych). Posiada również nowy tryb skalowania, zoptymalizowany pod natywną rozdzielczość 4K właściwą dla mechanizmu D-ILA.


 

 

Back-up USB

Funkcja USB Back-up umożliwia zapisanie i wgranie ustawień z menu głównego urządzenia na zewnętrzny pendrive USB jednocześnie. Jest to ważne, aby zachować dostosowania wykonane przez instalatora lub specjalistę od kalibracji, lub cofnąć niezamierzone zmiany dokonane przez dzieci lub członków rodziny.

 back-up dla-rs3200 dla-rs4200

Kompatybilność ze standardem Control4 SDDP    Control4_jvc_dla_rs500

Nowy model projektora JVC DLA-RS3200 - podobnie jak poprzednicy - jest kompatybilny z protokołem Simple Device Discovery Protocol (SDDP) o który oparty jest system sterownia Control4. W momencie gdy do systemu Control4 dodane zostanie urządzenie kompatybilne z protokołem SDDP, jest ono automatycznie rozpoznawane; automatycznie dodawane są niezbędne sterowniki projektora umożliwiające zewnętrzną kontrolę urządzeniem.*1

* wymaga zastosowania zewnętrznego kontrolera oraz aplikacji.

 

Łatwy w obsłudze pilot

Pilot zdalnego sterowania z dedykowanymi przyciskami do regulacji obrazu 3D, pamięci obiektywu, wyboru wejścia czy trybu wyświetlania obrazu zapewnia wyjątkową funkcjonalność. Przyciski są automatycznie podświetlane umożliwiając bezproblemową obsługę nawet w ciemnym pomieszczeniu.

 

pilot DLA-RS1000

Rozbudowany terminal wejść / wyjść

Do dyspozycji użytkownika są 2 wejścia HDMi z obsługą 3D, a także terminal LAN do zdalnej obsługi i wgrywania nowego firmware’u i konfiguracji oraz gniazdo triggera do podłączenia obiektywu anamorficznego lub sterowania ekranem.

terminal DLA-RS1000 JVC

 

 

 

DLA-RS3200

Technologia

0.69 calowy 4K D-ILA Gen3 (4096 x 2160) x3

Rozdzielczość

8192 x 4320

Obiektyw

x2 Zoom & ostrość, w całości szklany, średnica 65 mm

Lens Shift

elektryczny, +/-80% w pionie i +/-34% w poziomie (w formacie 16:9)

Przekątna obrazu

60 - 200 cali

Źródło światła

Dioda laserowa BLU-Escent (żywotność: ok. 20 tys. godzin)

Jasność

2700lm*1

Kontrast dynamiczny

∞ (nieskończoność) :1

Kontrast rzeczywisty

100,000:1

Wejścia

2 x HDMI 2.1 (3D/Deep Colour/HDCP 2.3), 

1 x Mini Jack, DC12V/100mA

Wyjścia

1 x Trigger (Mini jack, DC12V/100mA), 1 x 3D Sync (Mini DIN 3pin)

Złącza kontrolne

1 x LAN (RJ-45)

Złącza serwisowe

1 (USB Type A) (dla update'ów firmware'u)

Rozdzielczości sygnału Video

 Cyfrowy - 480p, 576p, 720p 60/50, 1080i 60/50,1080p 60/50/24,3840 x 2160p 120/60/50/30/25/24, 4096 x 2160p*2 120/60/50/30/25/24, 8192 x 4320 60/50/30/25/24

Rozdzielczości sygnału PC

VGA/SVGA/XGA/WXGA/WXGA+/WXGA++/SXGA/WSXGA+/UXGA/WUXGA/WQHD/WQHD/120 (2560x1440)

Format 3D

Frame Packing: 720p 60/50, 1080p 24

Side-by-Side: 720p 60/50, 1080p 60/50/24, 1080i 60/50

Top & Bottom: 720p 60/50, 1080p 24

Zużycie energii

440 W (Normal standby: 1,5 W, Eco-mode Standby: 0.3 W)

Poziom hałasu

24 dB (w oszczędnym trybie pracy lampy)

Zasilanie

AC 100-240 V, 50/60 Hz

Wymiary (Szer. x Wys. x Głęb.)

500 mm x 234 mm x 515 mm

Waga netto

23.1 kg

*1 Metody I warunki pomiaru zgodne z normą ISO 21118.
*2 W przypadku gdy sygnał video ma rozdzielczość 8,192 x 4320p,dane powyżej 3,840 nie są jednakowo wyświetlane po prawej I lewej stronie.

 

DLA-RS3100 wymiary

Porównanie projektorów serii JVC DLA-RS4200, DLA-RS3200, DLA-RS2100, DLA-RS1100

 

Porównanie DLA-RS4100 / RS3100 / RS2100 / DLA-RS1100- kliknij

 

Cechy funkcjonalne projektorów JVC - Różnice

Model

DLA-RS4200

DLA-RS3200

DLA-RS2100

DLA-RS1100

Jasność

3300 lumenów

2700 lumenów

2200 lumenów

1900 lumenów

Źródło światła

Diody laserowe

BLU-Escent 2Gen

Diody laserowe

BLU-Escent 2Gen

Diody laserowe BLU-Escent

Lampa wyładowcza rtęciowa (HID)

Rozdzielczość

8K (8K e-shiftX) 2Gen

8K (8K e-shiftX) 2Gen

8K (8K e-shift)

4K

Kontrast

Dynamiczny

nieskończoność : 1

nieskończoność : 1

nieskończoność : 1

400,000:1

Rzeczywisty

150,000:1

100,000:1

40,000:1

40,000:1

Tryb instalacyjny

⚫ (10 ustawień)

⚫ (10 ustawień)

⚫ (10 ustawień)

⚫ (10 ustawień)

HDR z Auto Tone Mapping (dynamiczne przetwarzanie statycznych metadanych zakodowanych w źródle)

⚫ +Digital Mastering Luminance

⚫+Digital Mastering Luminance

HDR10+ (obsługa dynamicznych metadanych zakodowanych w źródle)

Obiektyw (średnica)

 Szklany (100mm)

Szklany (65mm)

Szklany (65mm)

Szklany (65mm)

Filtr kinowy / szeroka paleta barw

DCI-P3 100% / BT.2020 74%

DCI-P3 100% / BT.2020 74%

sRGB

sRGB

HDMI

HDMI2.1/HDCP2.3 x2 48Gbps

HDMI2.1/HDCP2.3 x2 48Gbps

HDMI2.1/HDCP2.3 x2 48Gbps

HDMI2.1/HDCP2.3 x2 48Gbps

Waga netto

25,3 kg

23,1 kg

22,5 kg

19,2 kg

 

Cechy funkcjonalne projektorów JVC - Podobieństwa

Model

DLA-RS4200

DLA-RS3200

DLA-RS2100

DLA-RS1100

   

Obsuga sygnału 4K120P 4:4:4

Ceryfikat ISF ccc

Pamięć ustawień obiektywu

⚫ (10 ustawień)

Technologia Real Colour Imaging

Tryb Xenon

Obsługa 3D

Konwersja 2D-3D

brak

Funkcja Multiple Pixel Control

Parametry wyświetlania dopasowane do warunków otoczenia

Automatyczna kalibracja*2

Import/eksport danych obrazu*4

Picture Tone

Pixel Adjust

⚫ (przesunięcie o 1/16-piksela, 2 ustawienia)

Clear Motion Drive

Procesor MPC (Multiple Pixel Control)

System zarządzania kolorem

6-osiowy

Tryby regulacji obrazu w zależności od typu ekranu

121 trybów

Clear Black

Korekcja jasnych i ciemnych obszarów

Kompatybilność z HDR

Kompatybilność z Control 4 SDDP

Digital Keystone*1

W pionie

Tryb anamorficzny

Inteligentna przesłona

*1 Funkcja niedostępna w trybie 3D.
*2 Wymaga dostępnego opcjonalnie czujnika optycznego, PC i kabla LAN.
*4 Wymaga dedykowanego oprogramowania, PC i kabla LAN. 

Pozostałe Parametry techniczne

 

DLA-RS4200

DLA-RS3200

DLA-RS2100

DLA-RS1100

Technologia

0.69 calowy 4K D-ILA (4096 x 2160) x3 3Gen

0.69 calowy 4K D-ILA (4096 x 2160) x3 3Gen

0.69 calowy 4K D-ILA (4096 x 2160) x3

0.69 calowy 4K D-ILA (4096 x 2160) x3

Technologia 8K

Tak, e-shiftX (4-kierunkowy) 2Gen

Tak, e-shiftX (4-kierunkowy) 2Gen

Tak, e-shift (2-kierunkowy)

Nie

Rozdzielczość

8192 x 4320

8192 x 4320  8192 x 4320  4096 x 2160

Obiektyw

 x2 Zoom & ostrość: elektryczna regulacja; f=21.4-42.8mm / F3.2-4, w całości szklany, średnica 100mm

  x2 Zoom & ostrość: elektryczna regulacja; f=21.4-42.8mm / F3.2-4, w całości szklany, średnica 65mm  x2 Zoom & ostrość: elektryczna regulacja; f=21.4-42.8mm / F3.2-4, w całości szklany, średnica 65mm  x2 Zoom & ostrość: elektryczna regulacja; f=21.4-42.8mm / F3.2-4, w całości szklany, średnica 65mm

Lens Shift

+/-100% w pionie i +/-43% w poziomie (elektryczny)

+/-80% w pionie i +/-34% w poziomie (elektryczny)   +/-80% w pionie i +/-34% w poziomie (elektryczny)  +/-80% w pionie i +/-34% w poziomie (elektryczny)

Przekątna obrazu

60 - 300 cali

60 - 200 cali

 60 - 200 cali  60 - 200 cali

Źródło światła

Dioda Laserowa BLU-Escent (żywotność: ok. 20000 godzin w trybie oszczędnym) nd. DLA-RS1100 zastosowano lampę NSH 265 W

Wejścia

HDMI 2.1

2 (3D/Deep Colour/HDCP 2.3)

Wyjścia

Trigger

1 (Mini jack , DC12V/100mA)

3D Sync

1 (Mini DIN 3pin)

Złącza kontrolne

RS-232C

1 (D-sub 9pin)

LAN (RJ-45)

1

Rozdzielczości sygnału Video

Cyfrowy - 480p, 576p, 720p 60/50, 1080i 60/50,1080p 60/50/24,3840 x 2160p 60/50/30/25/24, 4096 x 2160p*2 120/60/50/30/25/24, 8192 x 4320p 60/50/30/25/24 *3

Rozdzielczości sygnału PC

HDMI - VGA/SVGA/XGA/WXGA/WXGA+/SXGA/WSXGA+/ UXGA/WUXGA/WQHD/WQHD/120 (2560x1440)

Format 3D

Frame Packing: 720p 60/50, 1080p 24

Side-by-Side: 720p 60/50, 1080p 60/50/24, 1080i 60/50

Top & Bottom: 720p 60/50, 1080p 24

Zużycie energii

440 W (Normal standby: 1,5 W, Eco-mode Standby: 0.3 W)

440 W (Normal standby: 1,5 W, Eco-mode Standby: 0.3 W) 420 W (Normal standby: 1,5 W, Eco-mode Standby: 0.3 W)  420 W (Normal standby: 1,5 W, Eco-mode Standby: 0.3 W) 

Poziom hałasu

24 dB (w oszczędnym trybie pracy lampy)

24 dB (w oszczędnym trybie pracy lampy)

 24 dB (w oszczędnym trybie pracy lampy)  24 dB (w oszczędnym trybie pracy lampy)

Zasilanie

AC 100-240 V, 50/60 Hz

Wymiary (Szer. x Wys. x Głęb.)

500 mm x 234 mm x 538 mm

500 mm x 234 mm x 515 mm  500 mm x 234 mm x 515 mm  500 mm x 234 mm x 495 mm 

*1 Rozdzielczość w trybie 3D wynosi 1920x1080. *3 Nie dotyczy modelu DLA-RS1100

PK-EM2G - emiter sygnału 3D (RF)

PK-AG3G - Okulary 3D