Technologia JVC D-ILA

 

 

Rewolucyjna Technologia JVC D-ILA z nowymi chipami 6-tej generacji

Dzięki zaimplementowaniu najnowszej generacji chipów D-ILA osiągnięto wyjątkową jakość obrazu. Dzięki zmniejszeniu odstępów pomiędzy pikselami osiągnięto jaśniejsze obrazy o lepszym kontraście. Nowe chipy zostały zoptymalizowane do rozdzielczości Ultra HD zapewniając bogate w detale obrazy bez efektu „screen-door”.

 

 

 

Technologia JVC e-shift 3 - doskonała jakość obrazu w rozdzielczości UltraHD

Dzięki unikalnej technologii JVC e-shift 3 oryginalny obraz o rozdzielczości Full HD przetwarzany jest w koleracji z algorytmem detekcji pozwalając na odkrycie szczegółów dostępnych w wyświetlaczach 4K. Takie udoskonalenie ulepsza przejścia krawędziowe eliminując schodkowatość linii oraz zwiększa kontrast w przetwarzanych obszarach. Dzięki technoogii e-shift generowane są nowe subpiksele co w konsekwencji powoduje utworzenie kadru o rozdzielczości 3840x2160 pikseli. Następnie klatka jest tymczasowo rozdzielona na sub-klatki o rozdzielczości 1920x1080 każda i wyświetlana przez system optyczny D-ILA z wykorzystaniem mechanizmu e-shift. Mechanizm wykorzystuje właściwość ciekłych kryształów i może być przełączany pomiędzy światłem bezpośrednim i odbitym o połowę piksela zarówno w pionie jak i w poziomie. Technologia E-shift nie zawiera części ruchomych a jej rezultatem jest obraz o 4-krotnie większym zagęszczeniu pikseli niż w oryginalnym materiale (Ultra HD o rozdzielczości 4-krotnie większej niż Full HD).

 

Multiple Pixel Control (MPC)

W celu reprodukcji materiałów Full HD na projektorach 4K wymagana jest technologia przetwarzania obrazu o wysokiej mocy obliczeniowej. Technologia JVC Multiple Pixel Control cechująca się szeroką detekcją obrazu oraz zaawansowanym fitrowaniem 8-zakresowym została wzbogacona o tryb Auto podnoszący skuteczność filtrowania adaptacyjnego i tworzenia obrazów o wysokiej rozdzielczości zoptymalizowanych dla różnych rodzajów scen. Technologia Multiple Pixel Control zapewnia widzowi zapierające dech w piersiach obrazy 4K bez skomplikowanych regulacji.

 

Szeroki zakres detekcji elementów obrazu

 

Dzięki 10-krotnie większemu zakresowi detekcji składowych obrazu z dotychczasowych 6x6 do 21x21 pikseli przetwarzany jest większy obszar kadru. Przekłada się to na uzyskanie jeszcze bardziej naturalnych reprodukcji obrazu.

 

Zaawansowane filtrowanie

Analiza sygnału video została udoskonalona z dotychczasowego 2-zakresowego* do 8-zakresowego zaawansowanego filtrowania. Efektem jest reprodukcja obrazu z większą ilością detali.
* DLA-RS66/RS56

Optymalizacja obrazów

Dzięki możliwości dynamicznej kontroli ostrości obrazu oddzielnie dla pierwszego planu i tła z obszarów uzyskanych z dwóch pierwszych etapów przetwarzania obrazu (detekcji i filtrowania) uzyskany obraz cechuje się niezwykłą naturalnością i głębią.

 

Analizator pikseli (Pixel Analyser)

Analizator pikseli jest ekranem analizy, który umożliwia użytkownikowi uzyskanie obrazu HD właściwego indywidualnej charakterystyce danego materiału. Sygnały video przechodzą przez wielozakresowy filtr w celu analizy, następnie są odseparowane barwowo przez pasma częstotliwości, co może być obserwowane na ekranie. Poprzez wybranie parametrów pasujących do danego obrazu można uzyskać preferencje każdego użytkownika. W celu ułatwienia regulacji dostępny jest dedykowany przycisk na pilocie zdalnego sterowania.

 


Punkty regulacji

W celu uzyskania obrazów o odpowiedniej ekspresji i głębi do dyspozycji użytkownika są 4 punkty regulacji. Po wyłączeniu mechanizmu 4K e-shift możliwa jest regulacja w oryginalnej rozdzielczości FullHD.

 

Nazwa

Zakres ustawień

Opis

Enhance

0-100

Wzmacnia ostrość obrazu

Dynamic Contrast

0-100

Wzmacnia contrast obrazu

Smoothing

0-100

Wzmacnia rozmycie obrazu dla uzyskania efektu gładkości

NR (Noise Reduction)

0-10

Redukuje szum w obrazie.

Porównanie obrazów Przed/Po regulacji

Istnieje możliwość łatwego porównania obrazu przed I po zmianach za pomocą dedykowanego przycisku na pilocie zdalnego sterowania.