Doskonała jakość obrazu

 

Niesamowity kontrast dynamiczny 800,000:1 oraz kontrast rzeczywisty 80,000:1 

Dzięki połączeniu oryginalnych chipów D-ILA z wysokiej jakości układem optycznym wyposażonym w udoskonalone polaryzatory, uzyskano wysoki kontrast rzeczywisty 80,000:1, nieosiągalny dla konkurencji. Dodatkowo osiągnięto kontrast dynamiczny 800,0000:1 dzięki zastosowaniu inteligentnego mechanizmu dynamicznej przysłony, która optymalizuje poziomy czerni, używając specjalnego algorytmu do analizy sygnału wejściowego i systemu Clear Black. Dzięki temu znakomicie poprawiono kontrast pomiędzy jasnymi i ciemnymi obszarami obrazu.

 

Wyjątkowa jasność 1900 lumenów

W nowym projektorze JVC DLA-RS2000 została zaimplementowana lampa o mocy 265 watów. Dzięki kombinacji nowej lampy oraz nowemu systemowi optycznemu D-ILA z jeszcze mniejszymi odstępami pomiędzy pikselami dla jeszcze większej efektywności wykorzystania światła, projektor wyświetla obrazy z jeszcze większą gładkością i wyrazistością. Teraz możliwa jest projekcja mocnych, żywych i obfitujących w detale obrazów wysokiej rozdzielczości 4K w pomieszczeniach nie do końca przystosowanych do oglądania rozdzielczości Ultra HD, takich jak pokoje dzienne czy salony, gdzie nie jest możliwe zupełne ograniczenie światła zewnętrznego.

 

 

 

Kompatybilność z materiałami nowej generacji HDR 

Projektory nowej generacji JVC DLA-RS2000 są kompatybilne z materiałami o dużym zakresie dynamicznym (ang. HDR - High Dynamic Range). Obrazy te są powszechnie dostępne zarówno na dyskach 4K blu-ray, materiałach z serwisów video OTT (Over the top) takich jak Netflix® czy grach komputerowych. Materiały te charakteryzują się efektami wizualnymi porównywalnymi z tym, co widzi oko ludzkie z uwzględnieniem wyjątkowej jasności bliskiej zakresowi dynamicznemu charakterystycznego dla  wysokiej jakości kamer video i wysokiego współczynnika kontrastu. W nowej linii modelowej ponownie zastosowano autodetekcję sygnału HDR oraz kompatybilność z sygnałem HLG (stosowanym w kanałach telewizyjnych).

 Ponadto projektor JVC DLA-RS2000 może wyświetlać ze szczytową jasnością trzykrotnie*2 większą niż te spotykane w kinach dzięki implementacji lampy wysokiej mocy. Powyższa cecha wraz z olbrzymim kontrastem naturalnym umożliwia projekcję obrazów niezwykle trudnych dotąd do wyświetlenia, w których jednocześnie występują obszary mocno oświetlone oraz detale w ciemnych miejscach.

*2 przy ekranie o przekątnej 100 cali

 


Technologia Clear Motion Drive

Algorytm detekcji ruchu oraz niezwykle szybki procesor przetwarzania obrazu przyczyniły się do drastycznego zmniejszenia cieni na obrazie czy pozostałości z poprzednich klatek filmu w bardzo dynamicznych scenach. Technologia działa także przy obrazach 4K, również przy materiale 4K60P 4:4:4 oraz podczas obrazów 3D zapewniając czystość i gładkość ruchu w obrazie.

 

 


Technologia Motion Enhance 

Uzupełnieniem ulepszonej technologii Clear Motion Drive jest obecna w nowych projektorach JVC D-ILA zupełnie nowa technologia Motion Enhance. Optymalizacja kontroli działania systemu optycznego D-ILA wraz z analizą charakterystyki obrazu znacznie redukuje występowanie artefaktów oraz rozmytego obrazu charakterystycznego dla obiektów w ruchu. Unikalne technologie Clear Motion Drive i Motion Enhance pomagają w osiągnięciu wyrazistości i gładkości różnorodnych obrazów będących w ruchu.

 


Najwyższej jakości obiektyw z dwukrotnym elektrycznym zoomem optycznym

Dwukrotny zoom optyczny cechuje się dużą średnicą i wyłącznie szklanym systemem z 17 elementami w 15 grupach z ekstremalnie małym stopniem rozpraszania światła (extra-low dispersion ED). Taka budowa nie przyczynia się nie tylko do uzyskania perfekcyjnej ostrości ale także redukuje stopień aberracji chromatycznej i przebarwień wyświetlając obraz o niezwykle dużej głębi. Co więcej obiektyw wyposażony jest w inteligentną przysłonę obiektywu która wraz z wysokim kontrastem naturalnym gwarantuje największe możliwe poziomy czerni.

 

Jeszcze jaśniejsze wysokiej jakości obrazy 3D 

Dzięki technologii D-ILA projektory JVC zapewniają żywe kolory oraz niespotykaną dotąd jasność obrazów 3D z minimalnym efektem Crosstalk. W urządzeniu została zaimplementowana funkcja usuwania zjawiska Crosstalk, poprawiająca czystość obrazu przy dynamicznym obrazach a korekta paralaksy zapewnia naturalny obraz stereoskopowy bez zniekształceń.