Aktualności
10 września 2019

  • JVC
  • Aktualności
  • Kluczowa aktualizacja trybu HDR dla projektorów D-ILA DLA-RS1000, DLA-RS2000 i DLA-RS3000

Kluczowa aktualizacja trybu HDR dla projektorów D-ILA DLA-RS1000, DLA-RS2000 i DLA-RS3000

 

JVC ogłosiło ważną aktualizację oprogramowania dla obecnych projektorów serii Reference. Nowa funkcja "Frame Adapt HDR" analizuje treści HDR10 klatka po klatce, by zapewnić optymalne poziomy jasności.

 

 

W listopadzie JVCKENWOOD Co., Ltd. wprowadzi aktualizację oprogramowania systemowego przeznaczonego do projektorów JVC D-ILA „DLA-RS1000”, „DLA-RS2000” i „DLA-RS3000” Aktualizacja ta znacznie poprawi jakość obrazu HDR w projektorach. Zawiera ona nową funkcję „Frame Adapt HDR”, która analizuje jasność materiału HDR10 dla każdej klatki i dokonuje właściwej regulacji w celu osiągnięcia najlepszej jakości HDR w historii JVC.

 

Założenia aktualizacji:

Treści HDR napotykamy w różnego typu materiałach, takich jak na Blu-ray UHD czy w serwisach streamingowych. Często znacznie różnią się one od siebie zależnie od źródła wideo. Niektóre materiały są dostosowywane tak, aby były jasne, a niektóre ciemne. Jeśli nie dobierzesz prawidłowych ustawień wyświetlanego obrazu, nie uzyskasz odpowiednich efektów. JVC szybko zauważyło ten problem i dostarczyło kilku rozwiązań, aby poprawić zdolności projektorów do obsługi HDR. Wśród nich znalazły się takie funkcje jak ręczna regulacja gamma, która pozwala na precyzyjną regulację jasności, „Auto Tone Mapping”, która automatycznie dostosowuje ustawienie na podstawie danych źródłowych ( MaxCLL / FALL) zawartych w materiale, a także współpraca z DP-UB9000 firmy Panasonic. Nowo dodana funkcja „Frame Adapt HDR”– za pomocą autorskiego algorytmu JVC - błyskawicznie analizuje szczytową jasność, która różni się dla każdej sceny i poszczególnych klatek. Algorytm automatycznie dostosuje się do zakresu dynamicznego, który jest najbardziej odpowiedni do projekcji. Ponadto nawet treść bez danych źródłowych może być analizowana na podstawie sygnału wejściowego, dzięki czemu można oglądać dowolną zawartość HDR10 w optymalnej jakości obrazu.

 

Cechy nowej funkcji "Frame Adapt HDR":

 

  1. Tworzy obrazy najbliższe rzeczywistości widzianej ludzkim okiem

Maksymalna jasność każdej klatki treści HDR10 jest analizowana natychmiast za pomocą unikalnego algorytmu, a zakres dynamiczny jest dostosowywany w czasie rzeczywistym w celu uzyskania optymalnej jakości obrazu. Jednocześnie algorytm analizuje nasycenie, odcień i jasność treści wideo i wykonuje stosowną korekcję, która redukuje utratę kolorów. W rezultacie, nawet w tym samym materiale, ciemniejsze sceny mają głębszą czerń, a jasne sceny mają wyższą szczytową jasność bez utraty koloru, tworząc obrazy zbliżone do rzeczywistości widzianej przez ludzkie oko, co było trudne do osiągnięcia przez konwencjonalne projektory.

 

  1. Kompatybilność z każdym materiałem HDR10

Funkcja „Frame Adapt HDR” dokonuje zmian na podstawie analizy sygnału wejściowego HDR10. Właśnie dlatego może być przydatna nie tylko dla materiałów z danymi źródłowymi, ale także dla takich bez tych danych. W rezultacie możesz cieszyć się dowolnymi treściami HDR10 w najbardziej dynamicznej i wysokiej jakości, z jaką kiedykolwiek miałeś do czynienia. 

 

  1. Płynna gradacja z 18-bitową dokładnością gamma

Dokładność przetwarzania gamma, które dotąd było wykonywane dla 12-bitowego odpowiednika, zostało zaktualizowane do 18-bit, dzięki czemu stopień gradacji znacznie się poprawił. Nowa funkcja redukuje efekt tzw. bandingu (widoczne przejścia tonalne) w jasnych fragmentach obrazu i gubienie szczegółów w ciemnych, zapewniając dokładną, płynną gradację, która była jednym z założeń HDR.

 

Inne usprawnienia zawarte w aktualizacji:

- Dodano nowy ekran do funkcji regulacji ekranu

- Wsparcie dla formatu 16:9 dla obiektywów anamorficznych z serii DCR firmy Panamorph

 

Podsumowanie:

Data aktualizacji: Listopad 2019

Wspierane modele: "DLA-RS1000" "DLA-RS2000" "DLA-RS3000"

Zawartość: Darmowy firmware “Version 3.01” dla wspieranych modeli

Sposób aktualizacji: Aktualizacja jest możliwa po pobraniu pliku z poniższej strony wsparcia JVC Global:

Uwaga: Funkcja "Pin cushion correction" nie może zostać użyta po tej aktualizacji. Więcej szczegółów pod podanym adresem.

Link do strony wsparcia: https://www3.jvckenwood.com/english/download/