Aktualności
30 października 2017

  • JVC
  • Aktualności
  • Nowe projektory JVC Reference Series na rok 2018 z udoskonalonym wyświetlaniem materiału 4K dzięki technologii e-shift5 oraz zwiększonej wydajności HDR


Nowe projektory JVC D-ILA Reference Series na rok 2018 z udoskonalonym wyświetlaniem materiału 4K oraz zwiększonej wydajności HDR

 

JVC Profesional Polska ogłasza wprowadzenie nowych projektorów do kina domowego serii Reference z udoskonaloną technologią e-shift piątej już generacji oraz nowymi trybami HDR poprawiającymi obraz w zależności od specyfiki warunków oświetleniowych w pomieszczeniu. Nowe projektory są już dostępne!

 

Nowa linia składa się tradycyjnie z trzech modeli będących następcami projektorów z linii produktowej 2017 oraz specjalnej, bardzo limitowanej edycji rocznicowej projektora z okazji 20-lecia technologii D-ILA, który pojawi się pod koniec roku. Projektory gwarantują znaczną poprawę jakości obrazów 4K dzięki najnowszej technologii 4K e-shift5, która wprowadza nowy algorytm optymalizujący drobne detale oraz poprawioną funkcjonalność HDR umożliwiającą projektorom wyświetlenie materiału HDR o jeszcze wyższej jasności i dynamice.

Nowe projektory JVC serii Reference to modele DLA-RS440, DLA-RS540 oraz DLA-RS640. Model rocznicowy z limitowanej edycji to DLA-20LTD.

Głównymi cechami nowej serii projektorów JVC są:

 

1. Udoskonalona technologia e-shift5

E-shift firmy JVC to zastrzeżona technologia wyświetlania wysokiej rozdzielczości, która zapewnia wyraźne obrazy o rozdzielczości 4K. Nowy algorytm w e-shift5 analizuje każdy piksel w oryginalnym materiale 4K do określenia optymalnych danych w celu stworzenia klatek o rozdzielczości 4K. Poprawa jest szczególnie widoczna w drobnych szczegółach, takich jak bardzo mały tekst.

 

2. Dynamiczny HDR

Wszystkie projektory JVC oferują wysoką jasność oraz najwyższy w branży kontrast rzeczywisty I dynamiczny, które są kluczowe dla właściwego wyświetlania obrazów HDR. Nowa aktywna, inteligentna przysłona obiektywu jest teraz dostępna także dla sygnału HDR po to, aby zapewnić widzom najbardziej dynamiczne obrazy HDR jakie kiedykolwiek były dostępne w projektorach.

W nowych projektorach mamy następujące poziomy jasności I kontrastu natywnego:

  • DLA-RS640: 2,000 lumenów, 160,000:1
  • DLA-RS540: 1,900 lumenów, 130,000:1
  • DLA-RS440: 1,800 lumenów, 40,000:1

W przeciwieństwie do wyświetlaczy bezpośrednich, takich jak telewizory, w których rozmiar ekranu oraz jasność jest ustalona i stała, projektory wymagają korekty, aby odtworzyć krzywą ST2084 EOTF (PQ) przyjętą przez HDR 10. Projektory JVC radzą sobie z tym dzięki wprowadzeniu trybu automatycznego przełączania obrazów HDR i regulacji gamma. Teraz dodatkowo w dwóch modelach - DLA-RS640 i DLA-RS540 – zaimplementowane zostały dwa nowe profile kolorów: jeden kładący nacisk na jasność, drugi na odwzorowanie barw. Można wybrać między nimi w celu najlepszego dopasowania do środowiska oglądania.

Dodatkowo, w celu ułatwienia klientom odpowiedniego ustawienia projektora, w menu OSD pojawiają się informacje na temat zapisu, tzw. Mastering information (Maximum Content Light Level/Maximum Frame Average Light Level)* materiału HDR zawartego np. na płytach UHD Blu-ray.

*W zależności od playera i materiału, informacje mogą się nie pojawić.

 

3. Multi Pixel Control

By jeszcze bardziej poprawić reprodukcję materiału 4K, JVC zastosowało samplowanie każdego piksela z sygnału 4K, by dostarczyć płynne, wiernie oddane obrazy.

 

4. Low Latency Mode

Nowy tryb Low Latency dla graczy poprawia przetwarzanie sygnałów o wysokiej przepustowości takich jak 4K10bit, 12bitów itd., bezpośrednio bez kompresji w celu zachowania jakości oryginału.

 

5. 2 wejścia HDMI 2.0 HDCP2.2 Dual Full Speed 18Gbps

W przeciwieństwie do konkurencyjnych urządzeń podobnej klasy, projektory JVC DLA-RS440, DLA-RS540 oraz DLA-RS640 są wyposażone w najnowsze wejścia HDMI 2.0 zgodne ze standardem HDCP 2.2, zdolne do wyświetlania obrazów 4K60P z próbkowaniem kolorów 4:4:4. Umożliwia to odtwarzanie materiałów strzeżonych prawem autorskim, takich jak video z serwisów dystrybucyjnych oraz UHD Blu-ray.

 

 

                                                                                                                     POZNAJ NOWE MODELE