Technologia JVC D-ILA

logo D-ILA 4K

 

Rewolucyjna technologia JVC D-ILA 4K z najnowszym cyfrowym przetwornikiem LSI zaprojektowanym dla natywnych paneli 4K

 

technologia D-ILA

 

Projektory D-ILA wciąż ewoluują i wciąż stają się lepsze. A panele projekcyjne są sercem projektora. Najnowsze trzy modele wyposażone są w natywne panele 4K D-ILA o przekątnej 0,69 cala, które zostały po raz pierwszy zastosowane w modelu DLA-Z1 w grudniu 2016 r. Przetworniki 4K zostały ulepszone dzięki udoskonaleniom w zakresie planaryzacji oraz efektywności odbicia światła, dzięki czemu uzyskano wyższy kontrast i jasność. Dodatkowo dedykowany sterownik LSI został przystosowany do jednoczesnego sterowania każdym z trzech natywnych paneli R/G/B z częstotliwością 120 klatek na sekundę. Ta ultraszybka prędkość stała się możliwa dzięki zastosowaniu najnowszej technologii pamięci o wysokiej przepustowości (high bandwidth memory HBM) i wykorzystuje interkonektor krzemowy do natychmiastowego przetwarzania dużej ilości danych. Ponadto dzięki wsparciu drivera LSI autorskim konwerterem częstotliwości wyświetlania klatek oraz dodatkowym mechanizmom korekcji osiągnięto wysokiej jakości stabilny obraz o niespotykanej płynności.

 

 

Ulepszona technologia Multi Pixel Control (MPC)

Projektory JVC DLA-RS2000, podobnie jak poprzednie, mają zaimplementowaną autorską, wysokowydajną technologię przetwarzania obrazu Multiple Pixel Control (MPC), która została przystosowana do najnowszych paneli D-ILA o natywnej rozdzielczości 4K. MPC wykrywa rozmycie generowane w obrazach podczas rejestracji kamerami 4K.  Dzięki analizie i korekcie za pomocą oryginalnego algorytmu MPC zapewniana jest precyzyjna projekcja obrazu bliższa oryginału. W porównaniu do konwencjonalnego przetwarzania pasma, MPC osiąga niesamowity realizm 4K, wykrywając i przetwarzając obrazy w wyższym zakresie częstotliwości i gwarantując wyjątkowy przekaz i głębię porównywalną do obrazów 3D.

 

Multi Pixel Control DLA-RS1000


 

Zgodny z najnowszym standardem HDMI 2.0/HDCP 2.2 umożliwiającym wyświetlanie pełnego sygnału 4K

Najnowsze projektory JVC DLA-RS2000 wyświetlają obraz 4K o pełnej specyfikacji z uwzględnieniem 4K60P 4:4:4, 4K60P 4:2:2/36-bit i 4K24P 4:4:4/36-bit. Nowa generacja projektorów JVC, w przeciwieństwie do urządzeń konkurencji, umożliwia transmisję obrazów z prędkością 18 Gbps w celu reprodukcji żywych kolorów z maksymalnym poziomem gradacji. Projektory są wyposażone 2 wejścia HDMI zgodne ze standardem HDCP 2.2 i spełniają standardy wymagane przez nową generację dysków Blu-ray oraz materiały z serwisów video OTT (Over the top) takich jak Netflix® bardzo popularny na rynku polskim.

 

 

 

Obiektyw o wysokiej rozdzielczości z soczewkami wykonanymi w całości ze szkła

 szklany obiektyw w JVC DLA-RS1000

Rozdzielczość obrazu nie wynika jedynie z rozdzielczości paneli, ale również z jakości obiektywu. Projektor JVC DLA-RS2000 został wyposażony w wysokiej klasy obiektyw o średnicy 65mm, składający się z 17 szklanych soczewek w 15 grupach, gwarantując niezwykłą ostrość obrazów o rozdzielczości 4K, również w narożnikach ekranu.