Technologia JVC D-ILA

 

 

Rewolucyjna Technologia JVC D-ILA z nowymi chipami 6-tej generacji

Dzięki zaimplementowaniu najnowszej generacji chipów D-ILA w projektorze DLA-RS600 osiągnięto wyjątkową jakość obrazu. Dzięki zmniejszeniu odstępów pomiędzy pikselami osiągnięto jaśniejsze obrazy o lepszym kontraście. Nowe chipy zostały zoptymalizowane do rozdzielczości Ultra HD zapewniając bogate w detale obrazy bez efektu „screen-door”.

 

 

 

Oryginalna technologia 4K e-shift teraz jeszcze doskonalsza

Technologia jvc e-shift4 przesuwa subklatki o 0,5 piksela zarówno w pionie i w poziomie po to, aby uzyskać 4-krotnie większe zagęszczenie pikseli niż w oryginalnym materiale (Ultra HD o rozdzielczości 4-krotnie większej niż Full HD). Dzięki technologii e-shift generowane są nowe subpiksele co w konsekwencji powoduje utworzenie kadru o rozdzielczości 3840x2160 pikseli. Najnowsza generacja technologii e-shift4 została wzbogacona o możliwość wyświetlania pełnego sygnału 4K włącznie z sygnałem 4K60P 4:4:4 dzięki zoptymalizowanemu systemowi optycznemu D-ILA oraz nowo zaimplementowanej lampy wysokiej mocy. Te ulepszenia zaowocowały w wyświetlaniu wyższej jakości obrazu z jeszcze większą precyzją.

 

Ulepszony procesor obrazu Multiple Pixel Control (MPC)

Unikalna technologia JVC przetwarzania wysokiej jakości obrazu Multi Pixel Control została ulepszona w kierunku sprostania aktualnym wymogom wysokich rozdzielczości. Dzięki implementacji nowego algorytmu analizy, MPC umożliwia bardziej precyzyjną detekcję pomiędzy klatkami zarówno dla sygnałów Full HD i Full4K co przekłada się na bogaty w szczegóły i ostry obraz wysokiej rozdzielczości 4K.

 

Zgodny z najnowszym standardem HDMI 2.0/HDCP 2.2 umożliwiającym wyświetlanie pełnego sygnału 4K

Najnowsze projektory JVC DLA-RS600 wyświetlają obraz 4K o pełnej specyfikacji z uwzględnieniem 4K60P 4:4:4, 4K60P 4:2:2/36-bit i 4K24P 4:4:4/36-bit. Nowa generacja projektorów JVC w przeciwieństwie do urządzeń konkurencji umożliwia transmisję obrazów z prędkością 18 Gbps w celu reprodukcji żywych kolorów z maksymalnym poziomem gradacji. Projektory są wyposażone 2 wejścia HDMI zgodne ze standardem HDCP 2.2 i spełniają standardy wymagane przez nową generację dysków Blu-ray oraz materiały z serwisów video OTT (Over the top) takich jak Netflix® będący od stycznia 2016 na rynku polskim

 

 

Szeroki zakres detekcji elementów obrazu

 

Dzięki 10-krotnie większemu zakresowi detekcji składowych obrazu z dotychczasowych 6x6 do 21x21 pikseli przetwarzany jest większy obszar kadru. Przekłada się to na uzyskanie jeszcze bardziej naturalnych reprodukcji obrazu.

 

Zaawansowane filtrowanie

Analiza sygnału video została udoskonalona z dotychczasowego 2-zakresowego* do 8-zakresowego zaawansowanego filtrowania. Efektem jest reprodukcja obrazu z większą ilością detali.
* DLA-RS66/RS56

Analizator pikseli (Pixel Analyser)

Analizator pikseli jest ekranem analizy, który umożliwia użytkownikowi uzyskanie obrazu HD właściwego indywidualnej charakterystyce danego materiału. Sygnały video przechodzą przez wielozakresowy filtr w celu analizy, następnie są odseparowane barwowo przez pasma częstotliwości, co może być obserwowane na ekranie. Poprzez wybranie parametrów pasujących do danego obrazu można uzyskać preferencje każdego użytkownika. W celu ułatwienia regulacji dostępny jest dedykowany przycisk na pilocie zdalnego sterowania.

 


Punkty regulacji

W celu uzyskania obrazów o odpowiedniej ekspresji i głębi do dyspozycji użytkownika są 4 punkty regulacji. Po wyłączeniu mechanizmu 4K e-shift możliwa jest regulacja w oryginalnej rozdzielczości FullHD.

 

Nazwa

Zakres ustawień

Opis

Enhance

0-100

Wzmacnia ostrość obrazu

Dynamic Contrast

0-100

Wzmacnia contrast obrazu

Smoothing

0-100

Wzmacnia rozmycie obrazu dla uzyskania efektu gładkości

NR (Noise Reduction)

0-10

Redukuje szum w obrazie.

Porównanie obrazów Przed/Po regulacji

Istnieje możliwość łatwego porównania obrazu przed I po zmianach za pomocą dedykowanego przycisku na pilocie zdalnego sterowania.