Aktualności
28 listopada 2017

 • JVC
 • Aktualności
 • Test i nagroda Referencji dla DLA-RS540 od HDTVPolska.com!

Test i nagroda Referencji dla DLA-RS540 od HTDVPolska.com!

 

Chyba nikt się nie spodziewał, że marka JVC Professional tak szybko zareaguje na ruchy konkurencji, wypuszczając najnowszą linię projektorów do kina domowego Ultra HD z serii RS przeznaczoną już na rok 2018. Projektorów, które naszym zdaniem już w zeszłym roku osiągnęły status referencji obrazu. W najnowszej linii znajdują się więc trzy odświeżone modele – DLA-RS440, DLA-RS540 i DLA-RS640. Są to, jak widać, bezpośrednie odpowiedniki ubiegłorocznych modeli, z dwójką w środku nazwy. Przypomnę, że braliśmy pod lupę DLA-RS420, natomiast różnice jakich możemy spodziewać się w modelach wyższych są nam znane, chociażby z jeszcze starszego testu DLA-RS400 vs DLA-RS500. Premiera nowych modeli nieprzypadkowo zbiegła się z premierą urządzeń Sony. To właśnie tych dwóch producentów konkuruje w segmencie najlepszych projektorów 4K jakie są dostępne na rynku. Co roku wyznaczają oni nową granicę. Jak duży krok udało zrobić się marce JVC? Przekonajmy się w naszej profesjonalnej procedurze testowej.

 

Zanim przejdziemy do właściwego testu, przypomnę, że wszystkie modele JVC Reference Series są urządzeniami klasy High End, które wymagają wysokiej jakości obsługi zarówno przed jak i posprzedażnej, a także profesjonalnej kalibracji. Z tego względu linia profesjonalna, tak zwane RS-y, są sprzedawane wyłącznie przez salony wideo specjalizujące się w sprzedaży i instalacji projektorów do kina domowego. Producent dąży do tego, aby linia Pro była bezkonkurencyjna nie tylko jeśli chodzi o jakość obrazu i design, ale także aby poziom obsługi przed i posprzedażnej był jak najwyższy. W konsekwencji jeśli zdecydujemy się na któryś z projektorów klasy Reference mamy zyskać na kilku polach:

 

Jakość obrazu:

 • Projektor w technologii D-ILA z technologią 4K e-shift5 wyposażony w wejścia HDMI 2.0a HDCP 2.2 z pełną obsługą UltraHD 4K60P 4:4:4 oraz HDR
 • Wysoki kontrast naturalny wynikający z zastosowanej technologii, dodatkowo dynamiczna przysłona działająca na „samych krańcach”
 • Upłynniacz ruchu działający również w 4K
 • Ręcznie selekcjonowane i indywidualnie testowane komponenty (w najwyższych modelach RS) – wysokiej jakości optyka, selekcjonowane panele D-ILA
 • Pamięć obiektywu umożliwiająca zastosowanie ekranu w formacie kinowym 2,35:1

 

Wygląd:

 • Projektory JVC Reference Series są jednymi z najładniejszych projektorów na rynku. Złote elementy wykończeniowe podkreślają high-endowy charakter urządzenia i sprawiają, że projektor zwyczajnie się podoba.

 

 

Wsparcie klienta:

 • Profesjonalne wsparcie przy doborze sprzętu minimalizujące ryzyko nieodpowiedniego doboru sprzętu do warunków pomieszczenia
 • Fachową instalację
 • Szybką pomoc w przypadku awarii. Przedstawiciel producenta deklaruje posiadanie lamp do wszystkich modeli projektorów do 3 generacji wstecz w celu maksymalnego skrócenia czasu reakcji!
 • Możliwość wydłużenia gwarancji nawet do 5 lat. Nie jest to forma ubezpieczenia jak często oferują sprzedawcy tylko pełnowartościowa gwarancja producenta. Chęć wydłużenia gwarancji należy zgłosić przed zakupem urządzenia.

 

Jak więc widać już tylko z tych powodów warto szerzej zainteresować się modelami RS. A zatem zaczynamy!

 

 

Czytaj dalej