Aktualności
20 kwietnia 2021

Recenzja JVC DLA-RS1000 - Omawiamy.pl

 

W teście zwrócono szczególną uwagę na obsługę materiałów rozdzielczości 4K HDR a w szczególności na technologię Frame Adapt, która analizuje klatka po klatce materiał i dostosowuje w czasie rzeczywistym poziomy jasności i kontrastu. Dzięki temu materiał nie jest wypalony czy pozbawiony szczegółów w bardzo jasnych lub bardzo ciemnych kadrach. Można powiedzieć, że projektor  przekształca statyczny tryb HDR10 w dynamiczny HDR analogicznie jak w technologii HDR Dolby Vision. Autor recenzji podkreśla również wysoki  poziom kontrastu znany z projektorów naszej marki JVC oraz szerokie pokrycie palety barw BT.2020. Film można obejrzeć tutaj:

LINK

 

 

Autor zauważa również dbałość producenta o klienta, który nie poszedł drogą publikowania co chwilę nowych modeli tylko postawił na ulepszanie danego modelu poprzez aktualizację oprogramowania, tzw. Firmware’u. Dzięki temu nabywcy, mimo tego że kupili sprzęt wiele lat temu i gwarancja producencka się zakończyła. Nadal mogą nadal czerpać korzyści z najnowszych wersji oprogramowania, które wprowadzają realne ulepszenia i korzyści dla klientów.

 

 

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o projektorze i jaki obraz wyświetla on w 4K to zapraszamy do poniższego filmu zrealizowanego przez Omawiamy.pl, które wypożyczyło od nas projektor do testów oraz recenzji. Zapraszamy do oglądania, a jeżeli jesteście zainteresowani zobaczeniem projektora na żywo – to koniecznie zerknijcie na zakładkę „Gdzie kupić” – na naszej stronie.

 

 

Żródło zdjęć: https://www.youtube.com/watch?v=st-TWK--KD8 / dostęp 20.04.2021 / Wszelkie prawa zastrzeżone przez kanał Omawiamy.pl

Inne testy projektorów JVC:

Obszerna recenzja projektora DLA-RS540

Test i nagroda Referencji dla DLA-RS540 od HTDVPolska.com!